Jak dbać o urodę? O tym musisz pamiętać!

Jak dbać o urodę? O tym musisz pamiętać!

1 marca, 2022 0 przez admin

Niemal każda osoba chciałaby dobrze wyglądać, a przede wszystkim dobrze się czuć we własnym ciele. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się wiele rodzajów kosmetyków oraz produktów do pielęgnacji, jednak samo ich stosowanie może okazać się niewystarczające. Jak zatem dbać o urodę w domowym zaciszu, by cieszyć się pięknym i promiennym wyglądem?

Określenie typu cery

Pierwszym krokiem w dbaniu o urodę powinno być określenie posiadanego typu skóry. W zależności od rodzaju cery, może ona wymagać zupełnie odmiennych zabiegów pielęgnacyjnych, a stosowanie niedostosowanych kosmetyków zwykle nasila problemy takie jak przesuszenie czy trądzik. Najczęściej wyróżnia się trzy główne rodzaje skóry i są to sucha, tłusta oraz trądzikowa. Ta pierwsza wymaga zazwyczaj intensywnego nawilżania i stosowania kosmetyków niezawierających alkoholu, tłustej z kolei powinny być dedykowane kosmetyki delikatnie osuszające i oczyszczające. Podczas dbania o skórę trądzikową najlepiej sprawdzą się środki delikatne, skomponowane z naturalnych składników oraz wykazujące działanie oczyszczające. Najmniej problemowa jest w zasadzie cera mieszana, która dobrze reaguje na zmiany używanych produktów i nie ma skłonności do alergii oraz podrażnień.

Ochrona zimą i latem

Zarówno zima jak i lato są porami roku najbardziej dokuczającymi skórze, ze względu na panujące w ich trakcie ekstremalne warunki. Podczas mroźnych miesięcy skóra poddawana jest działaniu niskich temperatur, co może prowadzić do jej pękania i przesuszenia, natomiast nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne często skutkuje nieestetycznym łuszczeniem oraz zmianą zabarwienia. Z tego względu, zimą skórę całego ciała należy intensywnie nawilżać, a przed spędzeniem czasu na zewnątrz dobrze jest nakremować twarz natłuszczającym kremem. To samo tyczy się ust, które ze względu na występowanie delikatnego naskórka i silne ukrwienie, są bardzo wrażliwe na wahania temperatur i pod wpływem mrozu mogą pękać oraz łuszczyć się. Latem natomiast koniecznie należy pamiętać o stosowaniu kremów z filtrem, które nie tylko chronią przed poparzeniami, ale także ograniczają ryzyko wystąpienia raka skóry. Warto przy tym pamiętać o nawilżaniu, jednak używane w tym celu kosmetyki powinny być znacznie lżejsze i mniej tłuste niż te stosowane w zimie.

Dbanie o włosy

Dbanie o włosy często jest bardzo problematyczne, z tego względu, że poddawane są one regularnym zabiegom, które w znaczny sposób wpływają na ich kondycję. Nawet zapuszczając pasma, nie należy unikać wizyt u fryzjera, który dzięki tak prostemu zabiegowi, jak obcięcie końcówek, pomoże przywrócić włosom blask i objętość. Bardzo ważne jest mycie włosów, tak często jak to potrzebne, przy zastosowaniu odpowiedniej techniki: szamponu nie należy gwałtownie wcierać tylko delikatnie wmasowywać go w skórę głowy, a następnie przeciągać na kosmyki. Podobnie jest z odżywkami oraz maskami, których nie należy jednak nadużywać, ich nadmiar może bowiem prowadzić do przetłuszczania się włosów, a nawet wystąpienia łupieżu. Farbować włosów nie powinno się częściej niż raz na miesiąc lub półtorej, a chcąc odświeżyć kolor, warto zainwestować w płukanki tonujące, które niszczą pasma znacznie mniej niż farby.