Dietetyczne przekąski – jak poradzić sobie z podjadaniem?

Dietetyczne przekąski – jak poradzić sobie z podjadaniem?

8 marca, 2022 0 przez admin

Podjadanie jest jednym z największych przeciwników zdrowej i zbilansowanej diety. Często przez brak czasu na przygotowanie posiłku, nudę lub zmienne nastroje, padamy ofiarą batoników, paluszków, chipsów i innych niezdrowych przekąsek. Nie jest łatwo zupełnie zrezygnować z przegryzienia czegoś między głównymi posiłkami, a każdemu zdarzają się tak zapracowane dni, że nie ma nawet możliwości zjedzenia konkretnego dania. Czy jesteśmy skazani na niezdrowe przekąski? Absolutnie nie!

Istnieje wiele alternatyw dla kalorycznych, tłustych i bezwartościowych przekąsek pełnych cukru. W przeciwieństwie do nich mają one bardzo korzystne składy, bogate w dobroczynne i potrzebne organizmowi substancje. Jakie są rodzaje dietetycznych przekąsek i po które warto sięgać?

Dietetyczne batony – przysmak który zawsze warto nosić przy sobie.

Fit przekąski mogą uratować nas w razie nagłego i niespodziewanego ataku głodu. Jedną z najwygodniejszych możliwości są dietetyczne batony, które są nie tylko praktyczne, ale też skutecznie zaspokajają głód. W sklepach istnieją ich różne rodzaje, między innymi można spotkać proteinowe oraz węglowodanowe. Niezależnie od prowadzonej diety, każdy znajdzie odpowiednie batoniki dla siebie. Dobrze mieć ten rodzaj dietetycznej przekąski zawsze w plecaku lub torebce, dzięki czemu łatwiej będzie odmówić sobie pokusy w ciągu dnia.

Ciastka dietetyczne – idealny sposób na podjadanie w domu!

Często przy nagłym odczuciu głodu, szuka się czegoś, co będzie można szybko przekąsić. Świetnie sprawdzają się w takiej sytuacji dietetyczne ciastka, które jednocześnie są pyszne, zdrowe i nie wymagają żadnego przygotowywania. Mogą one być również uzupełnieniem lunch boxa do pracy lub na uczelnię. Warto zawsze trzymać paczkę ciastek w kuchennej szafce i w zdrowy sposób poradzić sobie z chwilowym napadem głodu.

Sosy dietetyczne – pyszny dodatek do dań, który nie tuczy.

Częstym problemem w trakcie diety, jest konieczność rezygnacji z ulubionych sosów i dodatków. Jednak i one mają swoje dietetyczne alternatywy, które będą równie smaczne! Sosy dodaje się do większości potraw, ponieważ stanowią one cudowny sposób na podkreślenie smaku danego dania. Danie pozbawione tego dodatku jest mniej wyraźne i często mdłe, dlatego nie warto zupełnie rezygnować z sosów w swojej diecie. Warto jednak zastąpić je tymi bez dodatków cukrów prostych i tłuszczów słabej jakości. Dostępne są różne wersje ketchupów, majonezów, sosów bbq, ale też słodkich sosów deserowych.

Czekolada na diecie? To możliwe!

Dieta to często rezygnacja z czekolady, którą większość osób ceni sobie najbardziej ze wszystkich przekąsek. Czy na diecie należy zupełnie zapomnieć o jej smaku? Zdecydowanie nie! Istnieje wiele wersji zdrowej i mniej kalorycznej czekolady, która jest równie smaczna. Dietetyczne przekąski z czekolady, są zwykle słodzone erytrolem lub zdrowymi słodzikami. Dzięki temu nadal utrzymują swoją słodycz, ale nie wprowadzają do organizmu szkodliwych cukrów. Często są też wzbogacone białkiem i innymi potrzebnymi w jadłospisie składnikami.

Słodkie napoje nie muszą być tuczące.

Wiele osób mówi o tym, że najtrudniej im zrezygnować ze słodkich, gazowanych napojów. Wizja picia samej wody nie jest kusząca, ale zdrowa dieta wcale nie wyklucza smacznych napojów. Alternatywą są dodatki do wody, które można dodawać nawet do tej mocno gazowanej. Wybór smaków tej przekąski bez cukru jest bardzo duży, a spożywać mogą ją osoby na diecie z wykluczeniem cukrów oraz osoby chorujące na cukrzycę. Wiele z nich ma nawet smaki łudząco podobne do popularnych napojów z marketów, dlatego mogą pomóc pozbyć się przyzwyczajenie do ich niezdrowych wersji.