Co jest modne w 2022 roku?

Co jest modne w 2022 roku?

7 marca, 2022 0 przez admin

Świat mody rządzi się swoimi prawami i każdy, kto śledzi aktualne trendy, wie, że co roku pojawia się najmodniejszy kolor sezonu, nowy modny fason odzieży i dodatki, które będą królowały w nadchodzącym sezonie. Jak wygląda moda w 2022 roku?

Veri Peri – najmodniejszy kolor roku 2022

Moda istnieje po to, aby inspirować, pomagać w wyrażaniu swojego stylu i dodawać pewności siebie. Jej miłośnicy z pewnością już doskonale wiedzą, co oznacza określenie “veri peri”, a wszyscy, którzy o nim nie słyszeli, powinni czym prędzej poznać jego znaczenie. Tajemnicze “veri peri” to nic innego jak barwa ogłoszona kolorem roku 2022 przez słynny amerykański The Pantone Color Institute istniejący od 1962 roku. Przedsiębiorstwo jest znane dzięki swojej autorskiej skali kolorów, będącej od ponad 20 lat podstawowym wzorcem bogatej palety barw wykorzystywanych między innymi w produkcji odzieży, a przy okazji wyznacza trendy kolorystyczne na nowy rok właśnie dzięki programowi “Pantone Color of the Year”. Wybór koloru roku zawsze jest poprzedzony analizami dotychczasowych trendów i zjawisk, połączoną z przewidywaniami dotyczącymi przyszłych wydarzeń.

Barwa, która będzie obecna w modzie przez najbliższe miesiące, czyli wspomniane “veri peri” jest według Pantone określana także “dynamicznym błękitem” i nie jest przypadkowa – nawiązuje do wirtualnej rzeczywistości, która rozwinęła się w ostatnich miesiącach czasie i ilustruje potrzebę łączenia skrajności. Kolory stanowią jedno z najważniejszych narzędzi, które ma pomagać w określaniu i komunikowaniu pojawiających się trendów, w swoich projektach wykorzystują je przede wszystkim projektanci, dekoratorzy i architekci oraz producenci ubrań, mebli i wielu przedmiotów codziennego użytku. Zdarza się, że twórcy ignorują te wybory, ale pewne jest, że każdy wielbiciel mody powinien mieć w swojej szafie lub wśród dodatków choć jeden element w tym kolorze, ma on symbolizować optymizm i beztroskę, wyrażać pewność siebie i ciekawość oraz pomysłowość i kreatywność, czyli wszystko to, co w modzie (i nie tylko) najważniejsze.

Z całą pewnością już niebawem na sklepowych półkach będzie się pojawiać coraz więcej artykułów w najmodniejszym kolorze roku, można się spodziewać nawet, że zdominuje on inne barwy. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto wiedzieć, o jakiej barwie mowa. “Veri per” może się kojarzyć z popularnymi w ostatnich latach odcieniami fiolety, jednak nie jest to zwyczajny fiolet, ale kolejna wariacja na jego temat. Ten oryginalny i niebanalny odcień to kolorystyczny powiew świeżości, który w subtelny sposób łączy ze sobą fiolet i błękit, jest najcieplejszym z odcieni niebieskiego wzbogaconym silnymi fioletowymi tonami i domieszką odrobiny czerwieni, przypomina barwą odcień kwiatów barwinka. “Veri peri” to wbrew pozorom niezwykle uniwersalny i twarzowy kolor, który sprawdzi się z różnymi karnacjami i typami urody, będzie też doskonale komponował się z wieloma innymi barwami. Ma on zachęcać do eksperymentowania i pobudzać kreatywność, co sprawdzi się nie tylko w modzie, ale także w makijażu czy designie.